Επιμορφωτική ημερίδα εκπαιδευτικών Γενικών Λυκείων κλάδου ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας

Στις 6/9/2023, ημέρα Τετάρτη και ώρες 12.00-14.00, στο Αμφιθέατρο της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης πραγματοποιήθηκε Επιμορφωτικό Σεμινάριο με θέμα «Κριτική προσέγγιση του νέου ΠΣ_ΓΛ Αγγλικής Γλώσσας: Από τη θεωρία στην πράξη» για όλους τους εκπαιδευτικούς κλ. ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας, που υπηρετούν στα Δημόσια και Ιδιωτικά  ΓΕ.Λ. της Δ’ Αθήνας. Η Ημερίδα διοργανώθηκε από τις Συμβούλους Εκπαίδευσης κλ. ΠΕ06 Αγγλικής Γλώσσας Δ’ Αθήνας, κ.κ. Ολυμπία Τσώλου και Σοφία Κίτσου.

Την Ημερίδα πλαισίωσε η κ. Ειρήνη Αρναούτη, εκπαιδευτικός κλ. ΠΕ06 (BA, MA, MA, PhD), που υπηρετεί στο Πρότυπο ΓΕ.Λ. της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης, με την αντίστοιχη εισήγηση.

Την Ημερίδα παρακολούθησαν 50 εκπαιδευτικοί κλ. ΠΕ06 από όλα τα Δημόσια και Ιδιωτικά ΓΕ.Λ της Δ’ Αθήνας.

Η Ημερίδα στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία, που οφείλεται στο ζήλο και αμέριστο ενδιαφέρον όλων των επιμορφούμενων αλλά και στην ευγενική και απλόχερη φιλοξενία της Διευθύντριας του Πρότυπου ΓΕ.Λ της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης, κας Αντιγόνης Λασκαρίδου.

Οι Σύμβουλοι Εκπαίδευσης,

Δρ. Ολυμπία Τσώλου