Νέα βράβευση του μαθητικού ντοκιμαντέρ του σχολείου μας “Μνημοσύνη”

Το ιστορικό ντοκιμαντέρ με θέμα «Μνημοσύνη» και αντικείμενο τη μικρασιατική καταστροφή, το οποίο δημιουργήθηκε από τις πρώην μαθήτριες και νυν απόφοιτες του σχολείου μας Βασιλική-Χριστίνα Ζιώγα, Γεωργία-Θεοδώρα Ζώρα και Παναγάκη Χιονία, κατά τη διάρκεια της φοίτησής τους στη σχολή μας, υπό την καθοδήγηση του φιλολόγου κ. Θώδη Γεωργίου και της καθηγήτριας Αγγλικών κ. Αρναούτη Ειρήνης, πήρε μία ακόμη διάκριση, αυτή τη φορά στον 9ο Διεθνή Μαθητικό Διαγωνισμό «Η Εκπαίδευση και ο ξεριζωμός του ελληνισμού», που διεξήχθη από το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης και την Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση και θα προβληθεί στο κανάλι της Βουλής. Η βράβευση έλαβε χώρα διαδικτυακά την Παρασκευή 16 Δεκεμβρίου 2022 στις 11:30.

Συγχαρητήρια στις απόφοιτες πλέον του σχολείου μας και τους επιβλέποντες καθηγητές τους!

Μπορείτε να δείτε το ντοκιμαντέρ εδώ.

Μπορείτε να παρακολουθήσετε τη βιντεοσκοπημένη διαδικτυακή τελετή βράβευσης εδώ.