Προκήρυξη θέσεων εκπαιδευτικών για απόσπαση για το σχολ. έτος 2018 – 2019

Το ΕΠ.Ε.Σ. του Προτύπου ΓΕ.Λ. Ευαγγελικής Σχολής προκηρύσσει τις ακόλουθες θέσεις εκπαιδευτικών για απόσπαση στο Πρότυπο ΓΕ.Λ. Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης για το σχολ. έτος 2018 – 2019. (Δείτε αναλυτικά τα κριτήρια μοριοδότησης στο τέλος αυτού του άρθρου).

Φιλόλογοι ΠΕ02 Δύο θέσεις (2), Φυσικοί ΠΕ04.01 Μία θέση (1),

Χημικοί ΠΕ04.02 Μία θέση (1) για 12 ώρες, Βιολόγοι ΠΕ04.04 Μία θέση (1)

Κοινωνιολόγοι ΠΕ78 Μία θέση (1) για 13 ώρες.

Διευκρινίζεται επίσης ότι όσοι εκπαιδευτικοί δεν συμπληρώνουν το υποχρεωτικό τους ωράριο στο σχολείο που θα επιλεγούν, θα διατεθούν σε άλλο Πρότυπο ή Πειραματικό  Σχολείο, με απόφαση της Δ.Ε.Π.Π.Σ., εφόσον υπάρχουν λειτουργικά κενά της ειδικότητας τους ή θα τεθούν στη διάθεση των ΠΥΣΔΕ / ΠΥΣΠΕ στα οποία ανήκει το σχολείο της τοποθέτησής τους, προκειμένου να συμπληρώσουν το υποχρεωτικό τους ωράριο.

Σημαντικές ημερομηνίες :

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να υποβάλουν αποκλειστικά ηλεκτρονικά σχετική αίτηση στη διαδικτυακή πλατφόρμα e-IEP του Ινστιτούτου Εκπαιδευτικής Πολιτικής στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://iep.edu.gr/services/mitroo/μέχρι Παρασκευή 22/6/2018 ώρα 14:00.

Τα ΕΠ.Ε.Σ. των σχολείων θα προχωρήσουν στη σύνταξη αξιολογικού πίνακα των υποψηφίων εκπαιδευτικών μέχρι  την Τρίτη 26/6/2018 ώρα 14.00.

Η Δ.Ε.Π.Π.Σ. θα ανακοινώσει τους προσωρινούς πίνακες κατάταξης των υποψηφίων εκπαιδευτικών που έχουν καταρτίσει τα ΕΠ.Ε.Σ., στην ιστοσελίδα της.

Οι εκπαιδευτικοί έχουν το δικαίωμα υποβολής ένστασης στο ΕΠ.Ε.Σ. της πρώτης προτίμησής τους, μέχρι την  Πέμπτη 28.6.2018.

Η Δ.Ε.Π.Π.Σ. συντάσσει τον τελικό αξιολογικό πίνακα και τις δηλώσεις προτίμησης των υποψηφίων εκπαιδευτικών έως την Τρίτη 3 Ιουλίου 2018.

Δείτε αναλυτικά την προκήρυξη.

Prosklisi apospasi Euaggeliki 2018

και τον πίνακα κενών για όλα τα Π.Π.Σ.

Pinakas kenon Bthmia

καθώς και την εγκύκλιο της Δ.Ε.Π.Π.Σ.

Odigies DEPPS

και την εγκύκλιο με τις διευκρινίσεις για την μοριοδότηση.

Dieukriniseis Moriodotisis 2018

ΤΟ ΕΠ.Ε.Σ. του Σχολείου