Επιτυχίες στον Πανελλήνιο Μαθητικό Διαγωνισμό Χημείας Β΄ Λυκείου

Πολλά συγχαρητήρια στο μαθητή μας Θάνο Φωκαΐδη-Ψύλλα για την 5η θέση στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό Χημείας (1611 συμμετέχοντες).

Ο Θάνος θα βραβευτεί για την επίδοσή του από την Ένωση Ελλήνων Χημικών και θα συμμετάσχει στην προετοιμασία της Εθνικής Ομάδας που θα εκπροσωπήσει την Ελλάδα στην Ολυμπιάδα Χημείας!

Συγχαρητήρια επίσης σε οκτώ ακόμα μαθητές/μαθήτριές μας που βρέθηκαν στο ανώτερο 16 % της βαθμολογίας. Πρόκειται για τους:
Χρίστο-Άγγελο Κονίδα, Χρυσούλα Πανηγυράκη, Μαρία Πέρρα, Δημήτρης Παΐζης-Ραντόικοβιτς, Ισαβέλλα Παπαδοπούλου, Αλέξανδρο Γεωργούλια, Αριάδνη Σκοπελίτη και Δάφνη-Γεωργία Ψαράκη.

Επίσης πολλά συγχαρητήρια στον καθηγητή τους Δρ. Χριστόδουλο Μακεδόνα για την γνώση που τους παρέχει και την αγάπη που τους έχει εμφυσήσει για την Χημεία.