Εκδήλωση 15/12 “Περί Τεχνητής Νοημοσύνης & Κρυπτογραφίας”

Την Παρασκευή 15/12/2023 πραγματοποιήθηκε στην Αίθουσα Εκδηλώσεων της
Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης εκδήλωση «Περί Τεχνητής Νοημοσύνης και
Κρυπτογραφίας». Στο πρωινό ωράριο λειτουργίας του σχολείου η εκδήλωση
παρουσιάσθηκε από την 3η έως και την 5η ώρα στη Β΄ και Γ΄ Τάξη και από την 6η έως και την 7η ώρα στην Α΄ Τάξη του Λυκείου μας. Το απόγευμα από τις 18:00-20:30 η εκδήλωση παρουσιάσθηκε σε όλη την εκπαιδευτική κοινότητα.

Ευχαριστούμε θερμά τον κύριο Μανώλη Ζαμπετάκη και την κυρία Κατερίνα Σωτηράκη, καθηγητές στο Τμήμα Επιστήμης Υπολογιστών του Πανεπιστημίου Yale (ΗΠΑ) για τις εξαιρετικές εισηγήσεις τους.

Με την παρουσία τους μας τίμησαν ο Πρόεδρος του ΕΠ.Ε.Σ, Σύμβουλοι Εκπαίδευσης, απερχόμενοι Διευθυντές και Υποδιευθυντές, καθηγητές και καθηγήτριες που δίδαξαν στο Λύκειο της Ευαγγελικής, συνάδελφοι από το Γυμνάσιο, εκπρόσωποι των Συλλόγων Γονέων και του Συνδέσμου Αποφοίτων, γονείς και απόφοιτοι μαθητές.

Τη διοργάνωση της εκδήλωσης ανέλαβαν οι καθηγήτριες της Σχολής μας, κυρίες Μαρία Διακόνου και Παναγιώτα Ματθέ.

Αντιγόνη Λασκαρίδου