4ο Ενημερωτικό Δελτίο Δράσεων Ομίλου «Σύνδεση Εκπαίδευσης & Εργασίας»

Ίδρυμα Ιατροβιολογικών Ερευνών της Ακαδημίας Αθηνών (ΙΙΒΕΑΑ)

Οι μαθητές/τριες του Ομίλου σε ρόλο ερευνητή

Ευχαριστούμε θερμά το ερευνητικό δυναμικό του ΙΙΒΕΑΑ: Κ. Πολίτη Παναγιώτη & Κα Καλτεζιώτη Βαλέρια, για την φιλοξενία και την αναλυτική επιστημονική παρουσίαση των ερευνητικών δραστηριοτήτων.

Η βιωματική προσέγγιση και εμπλοκή με την έρευνα σε πραγματικό χώρο εργασίας ερευνητικού εργαστηρίου ήταν μία μοναδική εμπειρία για τους μαθητές/τριες του Ομίλου.

Ερευνητικό Κέντρο Αθηνά -Ινστιτούτο Επεξεργασίας Λόγου

Οι μαθητές/τριες του Ομίλου εμπλέκονται με τις δυνατότητες της υπολογιστικής τεχνολογίας στο τομέα της Έρευνας και της Καινοτομίας.

Ευχαριστούμε θερμά τον Διευθυντή του ΙΕΛ / Ε.Κ. «Αθηνά» , Κ. Βασίλειο Κατσούρο και την Υπεύθυνη Δημοσίων Σχέσεων, Κα Σωτηροπούλου Ελένη.

Νομικές Επιστήμες

Η μαθήτρια Κουκά Νίκη συναντά τον δικηγόρο κ. Ναζιμπιάν Οδυσσέα, Απόφοιτο της Ευαγγελικής Σχολής και Εκπρόσωπο του Δήμου Νέας Σμύρνης για να ενημερωθεί για τις επαγγελματικές προοπτικές, τις δεξιότητες και τις απαιτήσεις του επαγγελματικού πεδίου των Νομικών Επιστημών.

Ελληνική Επιτροπή Ατομικής Ενέργειας -Ερευνητικό Κέντρο Δημόκριτος

Η υπεύθυνη καθηγήτρια του Ομίλου

Αργύρη Παναγιώτα, Μαθηματικός (M.Sc, M.Ed)

Πρότυπο Γενικό Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης