Κατάθεση ενστάσεων για την βαθμολογία στους προσωρινούς αξιολογικούς πίνακες για τις θέσεις εκπαιδευτικών επί θητεία 2020 – 2021

Σύμφωνα με την προκήρυξη της Ε.Ε.Π.Π.Σ. για την πλήρωση των κενών θέσεων εκπαιδευτικών στα Πρότυπα Σχολεία και τα Πειραματικά Σχολεία (ΑΔΑ: ΩΔ2Σ46ΜΤΛΗ-ΖΟΕ/Α.Π. 75/ΕΕΠΠΣ/1-7-2020) οι υποψήφιοι μπορούν να υποβάλλουν ηλεκτρονικά ένσταση κατά των προσωρινών αξιολογικών πινάκων ενώπιον του οικείου ΕΠ.Ε.Σ.

Οι ενστάσεις θα πρέπει να κατατεθούν με μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στην διεύθυνση lykevag”at”sch.gr (αντικαταστείστε το “at” με @). Παρακαλούμε το μήνυμα να έχει τίτλο “Ένσταση” και στο μήνυμα να αναφέρετε το λεκτικό του κριτηρίου και το όνομα του αρχείου που έχετε ανεβάσει στο ΙΕΠ. Η κατάθεση των ενστάσεων των υποψηφίων εκπαιδευτικών, παρακαλούμε να γίνει από την Τετάρτη 15/7 2020 έως και την Παρασκευή  17/7/2020 στις 15:00.

Η εξέταση των ενστάσεων θα γίνει από το ΕΠΕΣ και οι αναμορφωμένοι πίνακες θα αναρτηθούν   στις ιστοσελίδες του Σχολείου, της ΠΔΕ και της Ε.Ε.Π.Π.Σ. την Παρασκευή 24 Ιουλίου  2020 στις 12:00

Ο Πρόεδρος του Ε.Π.Ε.Σ.

Εμμανουήλ Ιωάννης