5η διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα «Επαγγέλματα Υγείας»

logotypo-neas-smyrnis_645x

κατάλογος2

Νέο σήμα συνδέσμου

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Το Σάββατο 20/03/2020 ολοκληρώθηκε με πολύ μεγάλη επιτυχία η 5η διαδικτυακή εκδήλωση με θέμα «Επαγγέλματα Υγείας», στο πλαίσιο των δράσεων για τη σύνδεση της εκπαίδευσης και της εργασίας, που οργανώνονται από το Πρότυπο ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης σε συνεργασία με τον Δήμο της Νέας Σμύρνης, τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων Λυκείου Ευαγγελικής Σχολής, τον Σύνδεσμο Αποφοίτητων της Σχολής και το Παιδαγωγικό Τμήμα Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης του ΕΚΠΑ. Η πολύ μεγάλη συμμετοχή των μαθητών/τριών από σχολικές μονάδες από όλη την Ελλάδα, των φοιτητών, των γονέων, των εκπαιδευτικών, των συντοντιστών εκπαιδευτικού έργου, των συμβούλων επαγγελματικής σταδιοδρομίας επιβεβαιώνουν τον μεγάλο αντίκτυπο αυτών των δράσεων.

Ευχαριστούμε θερμα τους διακεκριμένους επιστήμονες, οι οποίοι είναι Απόφοιτοι της Ευαγγελικής Σχολής και ενημέρωσαν μέσα από πραγματικές εμπειρίες για όλες τις προκλήσεις και τις επαγγελματικές προοπτικές των επαγγελματικών χώρων από τον τομέα της Υγείας.:

• Γεώργιο Βέλμαχο, MD, PhD, MSEd

John F. Burke Professor of Surgery Harvard Medical School.

Chief, Division of Trauma, Emergency Surgery and Surgical Critical Care,

Μassachusetts General Hospital.

• Παναγιώτη Χαλβατσιώτη

Επίκουρος Καθηγητής Παθολογίας-Διαβήτη ΕΚΠΑ.

Πρόεδρος Δ.Σ. Γ.Ν.Α. “Η ΕΛΠΙΣ”.

• Πόλυ Μάντακα

Χειρουργός Οδοντίατρος-Προσθετολόγος. Πτυχιούχος Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.

Master of Science in Prosthetic Dentistry, University of Bristol, U.K.

• Παπαθανασίου Γιώργο

Καθηγητής Πανεπιστημίου Δυτικής Αττικής.

Διευθυντής Ερευνητικού Εργαστηρίου Νευρομυϊκής & Καρδιοαγγειακής Μελέτης της Κίνησης.

• Ξένια Γουρζή

Κλινική Εργαστηριακή Γενετίστρια, PhD, ErCLG.

• Άννα Πετρίδου, PhD

Διαιτολόγος-Διατροφολόγος Χαροκόπειου Πανεπιστημίου.

M.Med.Sci Ιατρικής Σχολής Πανεπιστημίου Γλασκώβης, PhD Ιατρικής Σχολής Αθηνών.