Εισήγηση καθηγητριών του σχολείου σε Πανελλήνιο Συνέδριο

Την Κυριακή 15/11/2020 οι καθηγήτριες του σχολείου μας Δρ. Χρυσή Αγγελίδου, Χημικός, και Δρ. Ειρήνη Αρναούτη, Καθηγήτρια Αγγλικών, συμμετείχαν με εισήγηση εργαστηρίου με τίτλο “Να παίξουμε με τη Βιολογία στα Αγγλικά; / Shall we play with Biology in English?” στο 1ο Πανελλήνιο Συνέδριο-Το εκπαιδευτικό παιχνίδι στην τυπική και μη τυπική μάθηση.

Το Συνέδριο διοργανώθηκε από το Μουσείο Σχολικής Ζωής και Εκπαίδευσης του ΕΚΕΔΙΣΥ, το Εργαστήριο Ψυχοπαιδαγωγικών Εφαρμογών στην Προσχολική Αγωγή (Laboratory for Research on Early Childhood Psychopedagogy), το Τμήμα Αγωγής και Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία, Πανεπιστήμιο Δυτικής Αττικής, το Greek Cultural Institute και το Μητροπολιτικό Κολλέγιο και διεξήχθη στις 14-15/11/2020 διαδικτυακά λόγω της πανδημίας COVID-19.