Η Ευαγγελική Σχολή Σμύρνης Πάει Θέατρο

Η Ευαγγελική Σχολή Σμύρνης και στη φετινή τρίτη χρονιά αυτής της δράσης προσφέρει σε μαθητές, γονείς και αποφοίτους την ευκαιρία παρακολούθησης θεατρικών παραστάσεων, με μειωμένο εισιτήριο. Η τρίτη φετινή παράσταση είναι η θεατρική διασκευή του πολυβραβευμένου μυθιστορήματος του  Μαρκ Χάντον, με πρωταγωνιστή του ένα έφηβο αγόρι με ειδικές γνώσεις στα μαθηματικά και «ειδικές κοινωνικές δεξιότητες».

Έχουμε λοιπόν τη χαρά να σας προσκαλέσουμε στη θεατρική παράσταση Ποιος σκότωσε τον σκύλο τα μεσάνυχτα σε διασκευή του Σάιμον Στήβενς. Πρόκειται για μια παραγωγή του Θεάτρου του Νέου Κόσμου που ανεβαίνει στο Θέατρο Τζένη Καρέζη  (Ακαδημίας 3, Κολωνάκι), σε σκηνοθεσία Βαγγέλη Θεοδωρόπουλου, με τον  Γιάννη Νιάρρο στον κεντρικό πρωταγωνιστικό ρόλο του  Κρίστοφερ Φράνσις Μπουν.