Η σκακιστική ομάδα του Σχολείου Πρωταθλήτρια στο ομαδικό Πρωτάθλημα Αττικής Λυκείων!

Το τέλος του 2018 επεφύλασσε μια ακόμη διάκριση για μαθητές και μαθήτριες του Προτύπου Λυκείου της Ευαγγελικής.
Η σκακιστική ομάδα του σχολείου αποτελούμενη από τους Μπούζα Μυρτώ-Ελένη, Κεφαλά Σωτήρη, Κούτη Παύλο και Γκίκα Γιάννη, αναδείχθηκε Πρωταθλήτρια στο Ομαδικό Μαθητικό Πρωτάθλημα Σκακιού Αττικής, κατηγορία Λυκείων.

Το πρωτάθλημα τελείωσε στις 27/12/2018 στο Ολυμπιακό Κλειστό Άνω Λιοσίων.
Η ομάδα προκρίθηκε έτσι, με πανηγυρικό τρόπο στο τελικό του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος .
Το Κύπελλο τους απένειμε εκ μέρους του ΔΣ της Ελληνικής Σκακιστικής Ομοσπονδίας, ο κος Χρήστος Πιλάλης, μέλος και του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων Κηδεμόνων του Γυμνασίου Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης.

Οι γονείς και φίλοι των μαθητών και μαθητριών Γυμνασίου και Λυκείου, χειροκρότησαν επίσης και τις δυο ομάδες σκακιού του Γυμνασίου, οι οποίες κατετάγησαν στην 8η και 10η θέση της κατηγορίας γυμνασίων.
Συγχαρητήρια στα μέλη των ομάδων μας!!!

Και εις ανώτερα!!!