Βράβευση καθηγήτριάς μας

Τιμητική Διάκριση και Βράβευση

Η Μαθηματικός του Πρότυπου ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης κυρία Αργύρη Παναγιώτα έλαβε την ιδιαίτερη διάκριση του τίτλου ?Teacher of the Year 2017? από τον Διευθύνοντα Σύμβουλο της εταιρείας Triseum και καθηγητή Οπτικοποίησης του Πανεπιστημίου TEXAS A&M , κύριο Andre Thomas.

H Triseum συνεργάζεται με το TEXAS A&M University και ειδικεύεται στην παραγωγή Εκπαιδευτικών Παιχνιδιών (Game Based Learning) τα οποία χρησιμοποιούνται σε 50 Πανεπιστήμια στις ΗΠΑ.  Στην Ευρώπη είναι έταιρος του European SchoolNet, που αποτελεί ένα δίκτυο 34 Ευρωπαϊκών Υπουργείων Παιδείας. Στην Ελλάδα συνεργάζεται με τα πανεπιστήμια ΕΚΠΑ, το Ιόνιο Πανεπιστήμιο, το ΑΠΘ και το Πανεπιστήμιο Πατρών.

Η εκπαιδευτικός τιμήθηκε και βραβεύτηκε διεθνώς για τις καινοτόμες διδακτικές πρακτικές αξιοποίησης και εφαρμογής των εκπαιδευτικών παιχνιδιών στα μαθηματικά.

Η απονομή του τίτλου έγινε στα πλαίσια επιμορφωτικού εργαστηρίου του Ευρωπαϊκού Σχολικού Δικτύου στις 17 Φεβρουαρίου 2018.