Παρουσίαση δράσεων σχολικού έτους 2023-24, ομίλων, καλών πρακτικών μάθησης & διδασκαλίας, Ευρωπαϊκών Προγραμμάτων

Δείτε τις παρουσιάσεις των δράσεων:

Όμιλος Χημείας

Όμιλος Κινηματογραφικής Παιδείας Α

Ρητορικός Όμιλος

Γνωριμία των μαθητών με επαγγελματικούς χώρους απασχόλησης Χημικών –Βιοχημικών.    Η συσχέτιση της Επιστημονικής Ορολογίας στην Αγγλική και στην Ελληνική Γλώσσα. Η επίδραση της κλιματικής αλλαγής στα οικοσυστήματα του πλανήτη μας, Προετοιμασία ομάδας μαθητών/ριών για συμμετοχή στο διαγωνισμό EOES.

Βικτωριανή Αγγλία: κοινωνική διαστρωμάτωση, καθημερινή ζωή, υγιεινή και υγεία.

Η υποστήριξη του σχολείου στην ανάπτυξη της επαγγελματικής ετοιμότητας των εφήβων ως αναγκαιότητα και πρόκληση στον ραγδαίο εξελισσόμενο σύγχρονο κόσμο.

Υποδοχή Μαθητών και Εκπαιδευτικών και Υλοποίηση Δραστηριοτήτων με το Ordrup Gymnasium της Δανίας.

Διασχολική Δράση Συνεργασίας

Πρόγραμμα: Σκίαση εργασίας από Ισπανίδες καθηγήτριες στο Πρότυπο ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης