Ημερίδα «Νέες Εξελίξεις στην Πληροφορική»

Το Πρότυπο Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης διοργάνωσε Ημερίδα στο Ίδρυμα Ευγενίδου  την Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018 (10 π.μ.-7 μ.μ.), με τίτλο «Nέες Εξελίξεις στην Πληροφορική«, η οποία απευθυνόταν σε εκπαιδευτικούς και μαθητές.

ΟΜΙΛΗΤΕΣ:

Οι Πανεπιστημιακοί Καθηγητές: Δημοσθένης Αναγνωστόπουλος (Καθηγητής Χαροκόπειου Πανεπιστημίου), Μιχαήλ Βαζιργιάννης (Καθηγητής École Polytechnique/ΟΠΑ), Ιωάννης Βογιατζής (Αναπληρωτής Καθηγητής ΤΕΙ Αθήνας), Αναστασία Γεωργάκη (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια ΕΚΠΑ), Ιωάννης Εμίρης (Καθηγητής ΕΚΠΑ), Νικόλαος Παπασπύρου (Αναπληρωτής Καθηγητής ΕΜΠ), Ιωάννης Σμαραγδάκης (Καθηγητής ΕΚΠΑ), Παναγιώτης Σταματόπουλος (Επίκουρος Καθηγητής ΕΚΠΑ) και Γεώργιος Τσιχριντζής (Καθηγητής ΠΑΠΕΙ)

• Οι Σχολικοί Σύμβουλοι Πληροφορικής Δ’ Αθήνας και Πειραιά: Ευάγγελος Ζαχαράκης και Αναστάσιος Λαδιάς
  • Ο Υποψήφιος Διδάκτωρ MIT και Απόφοιτος της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης Μανώλης Ζαμπετάκης
  • Και οι Μαθητές από την Εθνική Ομάδα Πληροφορικής: Παναγιώτης Κωστοπαναγιώτης, Ευάγγελος Πίπης (μαθητής Α’ Λυκείου του σχολείου μας), Χαρίλαος Πίπης (μαθητής Γ’ Λυκείου του σχολείου μας) και Δημήτριος Ροντογιάννης.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΩΝ (με σειρά παρουσίασης στην ημερίδα):

Πρόγραμμα-Αφίσα Ημερίδας (pdf-A3)