Συμμετοχή μαθητών/τριών του Λυκείου μας στον ευρωπαϊκό διαγωνισμό Juvenes Translatores 2020

Σήμερα, Πέμπτη 26/11/2020, πέντε (05) μαθητές και μαθήτριες της Γ’ τάξης του Λυκείου μας εκπροσωπούν το σχολείο μας στον Ευρωπαϊκό Διαγωνισμό Νεαρών Μεταφραστών Juvenes Translatores 2020, τον οποίο διοργανώνει η Υπηρεσία Μετάφρασης της Ευρωπαϊκής Επιτροπής. Οι συμμετέχοντες είναι (με αλφαβητική σειρά):

Αγγελόπουλος Διονύσιος (Γ1)

Βελή Δανάη (Γ1)

Δαφέρμου Μαρία (Γ1)

Δέλλιου Αλεξάνδρα (Γ1)

Τσομώκος Δημήτριος (Γ3)

Η συμμετοχή στον διαγωνισμό φέτος υλοποιείται από τα σπίτια των υποψηφίων, λόγω της πανδημίας, και οι συμμετέχοντες επιβλέπονται μέσω Webex από την καθηγήτρια Αγγλικών του σχολείου Δρ. Ειρήνη Αρναούτη, η οποία είναι υπεύθυνη για την προετοιμασία των υποψηφίων και τη διεξαγωγή του διαγωνισμού στο σχολείο μας.

Ευχόμαστε καλή επιτυχία στους υποψηφίους μαθητές μας!