Διαγωνισμός για το ελληνικό λογότυπο & Τρέιλερ της βιντεο-παρουσίασης του σχολείου

Την Παρασκευή 13/11/2020, οι μαθητές και οι καθηγητές που συμμετέχουν στο ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ KA229 με τίτλο “Playing Europe” ψήφισαν για το λογότυπο που θα εκπροσωπήσει το σχολείο μας στον τελικό διαγωνισμό για το λογότυπο του προγράμματος. Η ψηφοφορία έγινε διαδικτυακά, μέσω της πλατφόρμας Mentimeter. Μπορείτε να δείτε τα υποψήφια λογότυπα, όλα δημιουργίες των συμμετεχόντων μαθητών, το αποτέλεσμα της ψηφοφορίας και τo λογότυπο που επελέγη στο PowerPoint που ακολουθεί.

Greek logo competition-fb

Οι μαθητές επίσης ετοιμάζουν τη βιντεο-παρουσίαση του σχολείου μας και της ιστορίας του με τη μορφή του παιχνιδιού “Κυνήγι Θυσαυρού”. Μπορείτε να δείτε το τρέιλερ της ταινίας που θα ακολουθήσει σύντομα!