Διάκριση στην 37η Ολυμπιάδα Μαθηματικών

Συγχαρητήρια για το χρυσό μετάλλιο που κατέκτησε στην 37η Ολυμπιάδα Μαθηματικών ο Δημήτρης Εμμανουήλ της Β΄λυκείου. Καλή επιτυχία στον προκριματικό για την ένταξή του στην Εθνική ομάδα.

Στην Ολυμπιάδα συμμετείχαν 11 μαθητές μας της Α΄λυκείου, 2 της Β΄λυκείου και ένας της Γ΄ λυκείου.

Οι διαγωνισμοί Μαθηματικών αποτελούν τους παλαιότερους και απαιτητικότερους διαγωνισμούς για μαθητές και ακόμα και μόνο η συμμετοχή στην Ολυμπιάδα αποτελεί μεγάλη τιμή και επιτυχία.

Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές μας και γιατί οι περισσότεροι έλυσαν έως και τρία προβλήματα και πραγματικά πρέπει να αισθάνονται υπερήφανοι για αυτό! Ειδικά οι μαθητές Α΄λυκείου έχουν κάνει σημαντική προεργασία, ώστε με περισσότερη δουλειά του χρόνου να προχωρήσουν ακόμα περισσότερο!

Συγχαρητήρια και στους καθηγητές τους που τους εκπαιδεύουν και στον Υποδιευθυντή κ. Χασάπη που επί χρόνια διδάσκει στον Όμιλο Αριστείας των Μαθηματικών.