37η ΕΘΝΙΚΗ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΗ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ «Ο ΑΡΧΙΜΗΔΗΣ».

Με 14 μαθητές θα συμμετέχει το Λύκειό μας και 15 το Γυμνάσιό μας στην Ολυμπιάδα Μαθηματικών που θα διεξαχθεί το Σάββατο 22/02/2020 στο κτίριο του Νέου Χημείου (Ναυαρίνου 13Α, Αθήνα) στις 09:00 το πρωί. Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες στο Διαγωνισμό ΕΥΚΛΕΙΔΗΣ που έγινε τον Ιανουάριο, καθώς η επίλυση έστω και ενός προβλήματος σε αυτόν αποτελεί σημαντική επιτυχία και ενθαρρύνει για μεγαλύτερη προσπάθεια βελτίωσης.

Του χρόνου θα γίνουμε όλοι καλύτεροι.

Είναι η πολυπληθέστερη αποστολή μαθητών μας στην Εθνική Ολυμπιάδα Μαθηματικών και η μεγαλύτερη από όλα τα Λύκεια της Ελλάδας (ιδιωτικά, δημόσια και ΠΠΣ).
Συγχαρητήρια και καλή συνέχεια λοιπόν στους μαθητές μας:
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΓΕΡΑΣΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΝΤΑΡΤΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΣΙΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΑΤΑΚΟΥΖΗΝΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΟΡΩΝΙΟΥ ΜΑΡΙΑ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΟΥΓΙΕΜΗΤΡΟΣ ΟΡΦΕΑΣ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΟΥΡΟΥΚΛΗ ΑΝΝΑ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΚΟΥΡΟΥΚΛΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΟΠΟΥΛΟΥ ΝΑΝΣΥ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΤΣΩΛΑΣ ΜΙΛΤΙΑΔΗΣ
Α΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΧΑΤΖΗΒΑΣΙΛΟΓΛΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ
Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ
Β΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΣΚΡΕΚΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
Γ΄ΛΥΚΕΙΟΥ ΠΙΠΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

Πολλά συγχαρητήρια επίσης σε όλους τους διδάσκοντες και βέβαια και στον Υποδιευθυντή κ. Σ. Χασάπη που με πολλή φροντίδα “τρέχει” τον Όμιλο Αριστείας στα Μαθηματικά.