Η ομάδα EUSO της Σχολής μας κατέλαβε την 4η θέση στον τελικό της Νοτίου Ελλάδος

Συγχαρητήρια στην ομάδα EUSO της Σχολής μας που κατέλαβε την 4η θέση στον τελικό της Νοτίου Ελλάδος!!!!!

Ο διαγωνισμός European Union Science Olympiad είναι εργαστηριακός, διεπιστημονικός (περιλαμβάνει εργαστηριακές δοκιμασίες στη βιολογία, τη φυσική και τη χημεία) και είναι ομαδοσυνεργατικός.

Η ομάδα μας προκρίθηκε στον τελικό από τον προκριματικό διαγωνισμό που έγινε στο Ε.Κ.Φ.Ε. της Ν. Σμύρνης. Στην τελική φάση που έλαβε χώρα στο Ε.Κ.Φ.Ε. των Αγίων Αναργύρων το Σάββατο 25/1 αντιμετώπισε 37 ομάδες από σχολεία της Ν. Ελλάδος.

Η ομάδα μας, που αποτελούνταν από τον Δημήτρη Εμμανουήλ, τη Μαρία Λουβουλίνα, την Εριφύλη Προυσαλίδη και τη Μαρία Παπαγεωργίου κατετάγη 1η στη χημεία και 7η στη βιολογία και στην 4η θέση συνολικά!!!!

Την ομάδα μας προετοίμασαν οι εκπαιδευτικοί Γεράσιμος Θεοδωρίδης (βιολογία), Μαρία Διακόνου και Αργυρώ Γκερμπεσιώτη (φυσική) και Χριστόδουλος Μακεδόνας (χημεία).

Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους συναδέλφους!

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής