«Εφηβεία και Επαγγελματικός Προσανατολισμός»

Σας ενημερώνουμε ότι ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του Προτύπου Λυκείου της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης οργανώνει σειρά τεσσάρων σεμιναρίων με θέμα «Εφηβεία και Επαγγελματικός Προσανατολισμός» με τη στήριξη της Ένωσης Γονέων Ν. Σμύρνης και Π. Φαλήρου. Τα σεμινάρια απευθύνονται σε μαθητές Γυμνασίου και Λυκείου και γονείς μαθητών.

Εισηγητής των σεμιναρίων θα είναι ο κ. Νίκος Δεμερτζής, σύμβουλος σταδιοδρομίας και διευθυντής του 1ου Γυμνασίου Καλλιθέας. Τα σεμινάρια θα λάβουν χώρα στην αίθουσα πολλαπλών εκδηλώσεων της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης σύμφωνα με τη συνημμένη πρόσκληση.

Η πρώτη συνάντηση θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 16 Νοεμβρίου 2019 και ώρα 17.30 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων της Σχολής και η θεματική της εστιάζει:

-στην εφηβεία και τα προβλήματά της,

-τις εξαρτήσεις (ουσίες, διαδίκτυο, κινητά τηλέφωνο κλπ)

-τη διαμόρφωση της ταυτότητας στην εφηβεία.

Το ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων