Προκριματικός διαγωνισμός νεαρών μεταφραστών (Juvenes Translatores) 2019

Την Παρασκευή 25 Οκτωβρίου 2019 και ώρα 10:45-12:45 διεξήχθη στο σχολείο μας ο προκριματικός διαγωνισμός νεαρών μεταφραστών, για την ανάδειξη των πέντε υποψηφίων που θα εκπροσωπήσουν το σχολείο μας στον διαγωνισμό νεαρών μεταφραστών (Juvenes Translatores) 2019 της Ευρωπαϊκής Επιτροπής.

Φέτος το σχολείο μας είχε την τύχη να κληρωθεί ανάμεσα στα 21 σχολεία της Επικράτειας, των οποίων μαθητές και μαθήτριες γεννημένοι το 2002 θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας στον ετήσιο ευρωπαϊκό διαγωνισμό νεαρών μεταφραστών (Juvenes Translatores) 2019 που διοργανώνει η Ευρωπαϊκή Επιτροπή και θα διεξαχθεί στις 21 Νοεμβρίου 2019. Υπεύθυνη για τη συμμετοχή του σχολείου μας στον διαγωνισμό είναι η καθηγήτρια αγγλικής γλώσσας Δρ. Ειρήνη Αρναούτη.

Ευχόμαστε σε όλους τους υποψήφιους καλή επιτυχία!