Στατιστικά Βαθμολογίας Πανελλαδικών 2019

Σας παραθέτουμε τα στατιστικά των βαθμών των γραπτών των Πανελλαδικών εξετάσεων 2019 των μαθητών/μαθητριών του σχολείου μας σε σύγκριση με τους Πανελλαδικούς βαθμούς.

Ο Πανελλαδικός μέσος όρος για κάθε μάθημα δεν δίνεται από το ΥΠΠΕΘ. Υπολογίστηκε από τα στατιστικά του Υπουργείου με την προσέγγιση ότι σε κάθε διάστημα βαθμών, οι βαθμοί είναι ομογενώς κατανεμημένοι.

Είναι αξιοσημείωτο οτι ο μέσος όρος των γραπτών των μαθητών/μαθητριών μας είναι από 30% – 85% πιο υψηλός από τον αντίστοιχο Πανελλήνιο μέσο όρο με τα περισσότερα μαθήματα να κυμαίνονται γύρω στο 50%.

Ευχαριστούμε πολύ τον Υποδιευθυντή κ. Χασάπη που αμέσως μετά τα αποτελέσματα πέρασε με το χέρι όλους τους βαθμούς ώστε να κάνει την άμεση επεξεργασία των αποτελεσμάτων (αναρτημένα στο facebook).

Συγχαρητήρια στους μαθητές/μαθήτριες, στον Σύλλογο Διδασκόντων και στους γονείς των παιδιών.