Εισαγωγικές εξετάσεις για την Α Λυκείου 24/6/2019

Την Δευτέρα 24/6/2019 θα πραγματοποιηθούν οι εισαγωγικές εξετάσεις για την Α Λυκείου στο κτίριο του Προτύπου ΓΕΛ Ευαγγελικής, Λέσβου 4 στην Νέα Σμύρνη για 30 θέσεις.

Σε περίπτωση που κατά το Σχολικό έτος 2019 -2020 προκύψουν και άλλες κενές θέσεις αυτές θα πληρωθούν από τον πίνακα των επιτυχόντων των εξετάσεων.

Ωρα προσέλευσης έχει ορισθεί η 09:00.

Οι υποψήφιοι πρέπει να φέρουν μαζί τους :

1) Αντίγραφο της αίτησής τους

2) Αστυνομική ταυτότητα ή Διαβατήριο ή Πιστοποιητικό Ταυτοπροσωπίας (ΜΟΝΟ)

Απαγορεύεται να φέρουν στην αίθουσα κινητά τηλέφωνα, έξυπνα ρολόγια, αριθμομηχανές, βιβλία, σημειώσεις, διορθωτικό υγρό (blanco).

Σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία η ύπαρξη και μόνο ηλεκτρονικών συσκευών μέσα στην αίθουσα αποτελεί επαρκή λόγο μηδενισμού του γραπτού.

Αν θέλουν μπορούν να φέρουν μπουκαλάκι νερό ή αναψυκτικό.

Διαδικασία εξέτασης.

1. Θα μοιραστούν στους μαθητές/τριες 4 δίφυλλα με τα θέματα Μαθηματικών και Γλώσσας (όλα μαζί).
  2. Οι μαθητές/μαθήτριες θα έχουν συνολικά 2 ώρες από την έναρξη της εξέτασης. Η κατανομή του χρόνου ανάμεσα στα δύο αντικείμενα (Μαθηματικά – Γλώσσα) είναι απόφαση των μαθητών/μαθητριών.
  3. Όλες οι απαντήσεις θα σημειωθούν στα δίφυλλα αυτά και δεν υπάρχει δυνατότητα επιπλέον φύλλων απαντήσεων. Θα δοθούν πρόχειρα τα οποία θα καταστραφούν αμέσως με την λήξη της εξέτασης ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΘΟΥΝ.