Βράβευση ψηφιακής δημιουργίας μαθητών του Σχολείου

Σε τελετή που πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη, 29 Μαΐου 2019, στο Κέντρο Τύπου του Υπουργείου Ψηφιακής Πολιτικής, Τηλεπικοινωνιών & Ενημέρωσης βραβεύτηκε η συμμετοχή του Σχολείου μας στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού Οπτικοακουστικής και Ψηφιακής Δημιουργίας «Η ιστορία σου, είναι ιστορία της Πόλης σου» για τους/τις μαθητές/μαθήτριες της Δευτεροβάθμιας Εκπ/σης της χώρας και της Ομογένειας.

Το ψηφιακό ιστορικό ντοκιμαντέρ μικρού μήκους, με τίτλο «Από τη Σμύρνη στη Νέα Σμύρνη: Κτίρια-Σταθμοί της πνευματικής, θρησκευτικής και πολιτιστικής παράδοσης» δημιούργησε το τμήμα Β2 του Πρότυπου ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης, με την καθοδήγηση της καθηγήτριας Αγγλικών κας Αρναούτη Ειρήνης και του Φιλολόγου κ. Θώδη Γεωργίου.

ΕΠΑΙΝΟΣ-ΝΤΟΚΥΜΑΝΤΕΡ