Τελετή Βράβευσης των μαθητικών ομάδων που διακρίθηκαν στο 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό Στατιστικής

Το Πρότυπο Γενικό Λύκειο της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης κατατάχθηκε στην 3η θέση στον 2ο Πανελλήνιο Διαγωνισμό στη Στατιστική που οργάνωσε η Ελληνική Στατιστική Αρχή (ΕΛΣΤΑΤ).Συμμετείχαν οι μαθητές Δημήτριος Εμμανουήλ, Ιωάννη Μέντης και Ευάγγελος Παναγιωτάκης με την επίβλεψη του κ. Χασάπη Σωτηρίου, μαθηματικού του σχολείου. Στο διαγωνισμό συμμετείχαν 356 ομάδες από 98 σχολεία όλης της χώρας. Τα βραβεία απονέμονται στις 5 πρώτες ομάδες μαθητών Γυμνασίου και στις 5 πρώτες ομάδες μαθητών Γενικού και Επαγγελματικού Λυκείου. Η Τελετή Βράβευσης των μαθητικών ομάδων που διακρίθηκαν θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 24 Μαΐου 2019 και ώρα 12.30, στις εγκαταστάσεις της στον Πειραιά (Πειραιώς 46 & Επονιτών).

Ευχαριστήρια-επιστολή_Πρότυπο-Γενικό-Λύκειο-Ευαγγελικής-Σχολής-Σμύρνης
Πρόσκληση-στην-Τελετή-Βράβευσης_2ος-Διαγωνισμός-στη-Στατιστική_24.5.2019m