Σχολικός επαγγελματικός προσανατολισμός ΣΕΠ

Από την κυρία Κορδονούρη Αικατερίνη Σύμβουλο Επαγγελματικού Προσανατολισμού του 1ου ΚΕΣΥ Δ΄ Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αθήνας λάβαμε την ακόλουθη ανακοίνωση :

” Για τα ατομικά ραντεβού Συμβουλευτικής-ΣΕΠ οι γονείς ή οι κηδεμόνες των μαθητών/τριών είναι αναγκαίο να πηγαίνουν και  να κάνουν αίτηση στη Γραμματεία του 1ου ΚΕΣΥ Δ΄ Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Αθήνας που λειτουργεί στη Λεωφόρο Συγγρού 165, στο 5ο όροφο. Στην αίτηση δηλώνουν τα στοιχεία τους, τα στοιχεία των μαθητών/τριών, τη σχολική μονάδα, την τάξη και το αίτημα για επαγγελματικό προσανατολισμό. Εάν υπάρχει κάποια γνωμάτευση  μπορούν να την επισυνάψουν. Μετά παραλαμβάνονται οι αιτήσεις από τους Συμβούλους Επαγγελματικού Προσανατολισμού, οι οποίοι καλούν τους μαθητές/τριες σε ραντεβού.

Για τις δράσεις Ομαδικής  Συμβουλευτικής-ΣΕΠ το αίτημα αποστέλλεται από τη Διεύθυνση της σχολικής μονάδας στο 1ο ΚΕΣΥ υπόψη του Προϊσταμένου κου Αποστολάκη.

Τα τηλέφωνα του ΚΕΣΥ είναι: 2131617491,498,480,495.
Το e-mail: 1kesydath@sch.gr?