Συνομιλία με τον κύριο Conrad Wolfram

Πριν από λίγες μέρες, οι μαθητές/μαθήτριες του Ομίλου Ρομποτικής του Σχολείου μας πραγματοποίησαν επί μία ώρα τηλεδιάσκεψη με τον κύριο Conrad Wolfram, ένα πολύ σημαντικό άτομο στον τομέα της Τεχνολογίας και της Επιστήμης. Ο κύριος Wolfram είναι συνιδρυτής της γνωσιακής βάσης WolframAlpha.

Τα παιδιά συμμετέχουν στον προκριματικό διαγωνισμό Satellite in a Can της European Space Agency με την ομάδα Orion.
Eνημέρωσαν τον κύριο Wolfram σαν για το σκοπό της ομάδα μας, τις προθέσεις τους και τις σκέψεις τους σχετικά με το project τους για τον φετινό διαγωνισμό CanSat και τους έδωσε χρήσιμες συμβουλές.

Συγχαρητήρια στα παιδιά και ιδιαίτερα στον Ρικάρντο Μπαριαμπά που είχε την πρωτοβουλία για αυτήν την τηλεδιάσκεψη.