«Εισαγωγή σε επίκαιρα θέματα Πληροφορικής και Αλγοριθμικός Προγραμματισμός με Python?

Το Πρότυπο Λύκειο της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης θα ξεκινήσει μια εκπαιδευτική δράση για τους μαθητές με τίτλο «Εισαγωγή σε επίκαιρα θέματα Πληροφορικής και Αλγοριθμικός Προγραμματισμός με Python».

Η δράση είναι μια πρωτοβουλία του προέδρου του Ε.Π.Ε.Σ καθηγητή Μιχάλη Βαζιργιάννη και θα πραγματοποιηθεί από μέλη της επιστημονικής του ομάδας με την εποπτεία του καθηγητή και του διευθυντή του σχολείου.

Την Τρίτη 25-10-2016 ώρα 12:30 ? 14:05 θα πραγματοποιηθεί ομιλία του προέδρου του ΕΠΕΣ, καθηγητή Μιχάλη Βαζιργιάννη, στους μαθητές της Α΄ και Β΄ τάξης του Λυκείου, για τα  επίκαιρα θέματα της Πληροφορικής και για την προγραμματιζόμενη δράση.

Λεπτομερή περιγραφή της δράσης θα βρείτε  εδώ.

Φόρμα εγγραφής εδώ