To Λύκειο της Ευαγγελικής Σχολής στο 3ο Διεθνές Συνέδριο για την Προώθηση της Εκπαιδευτικής Καινοτομίας

Το Συνέδριο διεξήχθη στη Λάρισα στις 13-15 Οκτωβρίου 2017.

Οι καθηγήτριες Αγγελίδου Χρυσή και Αρναούτη Ειρήνη παρουσίασαν τη διαθεματική εισήγησή τους με θέμα «Δημιουργία Ντοκιμαντέρ για τις Παγκόσμιες Φυσικές Προστατευόμενες  Περιοχές στην Αγγλική Γλώσσα», η οποία σχεδιάστηκε και ολοκληρώθηκε  στα πλαίσια του μαθήματος επιλογής της Α΄ Λυκείου «Γεωλογία και Διαχείριση Φυσικών Πόρων» κατά το σχολικό έτος 2016-2017.

Οι μαθητές που συμμετείχαν στη δημιουργία του ντοκιμαντέρ είναι οι Aναγνωστόπουλος Θρασύβουλος, Αντζουλάτος Νικόλαος, Βαφέας Βασίλειος, Γαλανός Σταμάτιος, Γκογιάννος Ιωσήφ, Γκριτζάπης Μιχαήλ, Διαμαντής Δημήτριος, Εμμανουήλ Παντελεήμων, Ζαχαρίου Ελισάβετ, Καραγιαννάκη Ειρήνη, Κασκαρέλης Αλκιβιάδης, Κερκουλάς Δικαίος, Κονίδας Χρήστος, Λειβαδάρα Μαρία, Μπασδέκης Παναγιώτης, Νικηφοράκης Γεώργιος και Πανηγυράκης Πέτρος.