Βιωματικά ομαδικά εργαστήρια μαθητών και εκπαιδευτικών με ειδικούς επαγγελματίες και επιστήμονες.

Υστερα από την επιτυχία των τριών συναντήσεων, είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας προσκαλέσουμε στην 4η και τελευταία συνάντηση. Πρόκειται για ένα βιωματικό εργαστήριο που θα πραγματοποιηθεί την Κυριακή 3 Δεκεμβρίου 2017 και ώρα 17:30 στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων της Σχολής, Λέσβου 4, Ν.Σμύρνη, στον 1ο όροφο. Η εκδήλωση απευθύνεται σε μαθητές Γυμνασίου-Λυκείου και σε γονείς μαθητών.

Προσκεκλημένοι σε αυτή τη συνάντηση πανεπιστημιακοί καθηγητές, επιστήμονες και ερευνητές θα παρουσιάσουν δείγματα της δουλειά τους. Δείτε το αναλυτικό πρόγραμμα της συνάντησης.

Η δράση αυτή υποστηρίζεται από την εκπαιδευτικό κα Αργύρη Παναγιώτα, Μαθηματικό του Πρότυπου ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης και συνδιοργανώνεται από το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων του Λυκείου της Ευαγγελικής Σχολής καθώς και το Σύνδεσμο αποφοίτων.