Ενδοεπιμόρφωση Συλλόγου Καθηγητών Π. ΓΕΛ Ευαγγελικής από τους συμμετέχοντες σε πρόγραμμα Erasmus+ KA1

Σήμερα, Δευτέρα 14 Μαΐου 2018 και ώρα 13:15 – 14:15  υλοποιήθηκε στο Πρότυπο ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης ενδοεπιμόρφωση του Συλλόγου Διδασκόντων από μέλη του Συλλόγου που συμμετείχαν στο ευρωπαϊκό έργο της Βασικής Δράσης 1/ΚΑ1 Μαθησιακή Κινητικότητα Ατόμων για το έτος 2017, Προγράμματος Erasmus+, τομέα Σχολικής Εκπαίδευσης, με θέμα  «Η ευρωπαϊκή καινοτομία ως αντικείμενο επιμόρφωσης του ελληνικού εκπαιδευτικού προσωπικού».

Οι συμμετέχοντες εκπαιδευτικοί κ. Αργύρη Παναγιώτα, κ. Αρναούτη Ειρήνη, κ. Τζελέπης Αλκιβιάδης, κ. Χασάπης Σωτήρης και κ. Λάζου-Μπαλτά Καλυψώ επιμόρφωσαν τους συναδέλφους τους σε θεματικές εκπαιδευτικής καινοτομίας, δρώντας ως πολλαπλασιαστές πάνω στα θέματα των επιμορφωτικών σεμιναρίων, τα οποία παρακολούθησαν σε διάφορες ευρωπαϊκές χώρες.

Ακολουθούν οι εισηγήσεις της ενδοεπιμόρφωσης:

ΚΑ1+GBL – ενδοεπιμόρφωση

Ενδοεπιμόρφωση Ευαγγελικής Erasmus+ ΚΑ1