Συμμετοχή του σχολείου μας στο 1ο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Πετοσφαίρισης επί άμμου (Beach Volley)

beachvolley20230512_140318.jpg

Το 1ο Πανελλήνιο Σχολικό Πρωτάθλημα Λυκείων Πετοσφαίρισης επί άμμου (Beach Volley) διεξήχθη την Πέμπτη 11 και Παρασκευή 12 Μαΐου 2023 στις Παράκτιες Αθλητικές Εγκαταστάσεις Κρατερού στο Ηράκλειο Κρήτης. Το σχολείο μας εκπροσώπησαν το δίδυμο Καρασαββίδη Φαίδρα και Μουντζουράκη Αναστασία ? Αποστολία, μαθήτριες της Β Λυκείου. Την πρώτη μέρα αναδείχθηκαν νικήτριες σε 2 αγώνες. Την δεύτερη μέρα στον τρίτο αγώνα για την πρόκριση στους ημιτελικούς γνώρισαν την ήττα από την ομάδα που κατέκτησε την 2η θέση, εξαιτίας ενός τραυματισμού. Αποκόμισαν όμως μια μεγάλη εμπειρία όχι μόνο αγωνιστική, αλλά και αυτή του εξαιρετικού αθλητικού κλίματος μεταξύ των μαθητών και μαθητριών που συμμετείχαν στις εκπληκτικές παράκτιες αθλητικές εγκαταστάσεις. Αξίζει να αναφερθεί ότι όλοι οι μαθητές και οι μαθήτριες γνωρίστηκαν, ανέπτυξαν επικοινωνία και έκαναν παρέα μετά το τέλος των αγώνων κάθε ημέρας. Ο υγιής αθλητισμός μπορεί να ενώσει μαθητές και μαθήτριες άγνωστους μεταξύ τους ακόμη και αν είναι αντίπαλοι για λίγη ώρα στον αγωνιστικό χώρο.

Ευχαριστούμε θερμά το Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την υποστήριξή του και σε αυτή την Αθλητική Σχολική δράση.

beachvolley20230511_110512.jpg

beachvolley20230511_095730.jpg

Θερμά συγχαρητήρια στην Φαίδρα και στην Ναταλία για την συμμετοχή τους αλλά και την εξαιρετική στάση συμπεριφορά τους. Τους ευχόμαστε μεγαλύτερες επιτυχίες σε κάθε τους βήμα.