Πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα Ελλάδας Κύπρου

Με νίκη προχώρησαν στo πανελλήνιο σχολικό πρωτάθλημα οι μαθήτριες της ομάδας Πετοσφαίρισης του σχολείου μας την Δευτέρα 13 Φεβρουαρίου 2023. Στο δεύτερο κατά σειρά αγώνα, αντιμετώπισαν την ομάδα του 4ου ΓΕΛ Γλυφάδας και επικράτησαν με σκορ 2-1 (22-25, 25-21, 15-11). Αν και στο πρώτο σετ προηγήθηκε η ομάδα του 4ου ΓΕΛ (22-25), η ομάδα μας έδειξε συγκέντρωση, μαχητικότητα και θέληση για την νίκη, ισοφάρισε στο 2ο σετ (25-21) και τελικά επικράτησε στο ται μπρέικ με 15-11. Στο επόμενο παιχνίδι η ομάδα του σχολείου μας αντιμετωπίζει την ομάδα του 3ου ΓΕΛ Αλίμου, την Παρασκευή 17 Φεβρουαρίου 2023. Πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια.

Η ομάδα μας αγωνίζεται με τις μαθήτριες: Διαμάντη Μαρίλυ, Καρασσαβίδη Φαίδρα, Κατσαδωράκη Δέσποινα, Κουκά Νίκη, Λέκκα Σοφία, Μουντζουράκη Ναταλία, Νικάκη Αντιγόνη, Παναγοπούλου Φαίη, Παπακαμένου Ιωάννα, Τσίντζου Άννα Μπέλα, Τουλούπη Άννα, Τριανταφύλλου Χριστίνα, Χριστοπούλου Αγάπη. ΚΦΑ: Σάρλας Γιώργος.