Παρακολούθηση θεατρικής παράστασης με τίτλο «Ο κουρέας της Σεβίλλης» στο πλαίσιο της Δράσης «Πάμε Θέατρο!»

Την Κυριακή 18 Δεκεμβρίου 2022, οι μαθητές και οι μαθήτριες του Πρότυπου ΓΕΛ Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης, είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν στο θέατρο Ακροπόλ την παράσταση «Ο κουρέας της Σεβίλλης». Σε ένα κατάμεστο θέατρο στο κέντρο της Χριστουγεννιάτικης Αθήνας, είχαμε την ευκαιρία να απολαύσουμε μια εύθυμη και διασκεδαστική απόδοση της κλασσικής αυτής κωμικής όπερας με την υπέροχη μουσική του Τζοακίνο Ροσσίνι. Ένας πολυπληθής θίασος που περιλάμβανε τενόρους, χορευτές και ακροβάτες, πλαισίωνε τους βασικούς πρωταγωνιστές, το Βασίλη Χαραλαμπόπουλο και το Φάνη Μουρατίδη, και όλοι μαζί δημιούργησαν ένα θέαμα γεμάτο δράση, γέλιο και αισιοδοξία. Ένα κλίμα χαράς, απόλυτα ταιριαστό με τις γιορτές των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς που οι νεαροί μαθητές και μαθήτριες περιμένουν με τόση ανυπομονησία.