Πρωτιά της Σχολής μας στον τοπικό διαγωνισμό EUSO

Το Σάββατο 9/12/2017 διεξήχθη στο Ε.Κ.Φ.Ε. Αλίμου η τοπική προκριματική φάση του διαγωνισμού EUSO (Ευρωπαϊκή Ολυμπιάδα Φυσικών Επιστημών).

Στον τοπικό διαγωνισμό συμμετείχαν 7 σχολεία από την περιοχή ευθύνης του Ε.Κ.Φ.Ε. Νέας Σμύρνης και το Λύκειό μας κατέλαβε την πρώτη θέση μεταξύ αυτών.

Η ομάδα μας αποτελείτο από τους μαθητές Χρίστο Κονίδα, Πέτρο Πανηγυράκη, Χρύσα Πανηγυράκη και Περσεφόνη Πολάκη. Οι συγκεκριμένοι μαθητές αποτέλεσαν μέρος μιας ευρύτερης ομάδας μαθητών που προετοιμάστηκε για το συγκεκριμένο διαγωνισμό.

Την προετοιμασία των μαθητών μας ανέλαβαν οι καθηγητές της Σχολής μας Δρ. Μαρία Διακόνου (Φυσική), Γεράσιμος Θεοδωρίδης (Βιολογία), Δρ. Χρύσα Αγγελίδου και Δρ. Χριστόδουλος Μακεδόνας (Χημεία).

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων συγχαίρει τα παιδιά και τους καθηγητές και ευχόμαστε την καλύτερη δυνατή εκπροσώπηση της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης στον Πανελλήνιο Διαγωνισμό!