Αποχαιρετιστήριο για την παλαιά μας γραμματέα Μυρσίνη Τσέλιου.

Κι η Μυρσίνη μας, έφυγε?

Το Πρότυπο Γενικό Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης με ιδιαίτερη θλίψη αποχαιρετά την πρώην Γραμματέα του Μυρσίνη Τσέλιου.

Ανεκτίμητη για την Ευαγγελική και πηγή καλοσύνης για τις καρδιές μας όπου θα μένει πάντα! Για όλους όσους την γνωρίσαμε -μαθητές και καθηγητές- ήταν μια παρουσία υποστηρικτική,  χαμογελαστή, που μας μετέδιδε τη ζεστασιά της ψυχής της.

Πάντα άξια σε όλα, πολύτιμη για τη λειτουργία του σχολείου, για την προβολή του, για τις καλές μας σχέσεις στο Σύλλογο.

Τυχεροί που την γνωρίσαμε και συνεργαστήκαμε μαζί της! Μαθήτριές μας και οι πολύ αξιόλογες κόρες της.

Θα την θυμόμαστε πάντα με εκτίμηση και αγάπη!

Η εξόδιος ακολουθία θα τελεστεί στο νεκροταφείο Παλαιού Φαλήρου την 12/12/2022 στις 15.00. Εις μνήμην της, αντί στεφάνου, θα κατατεθούν χρήματα για φιλανθρωπικό σκοπό.

Ας είναι αναπαυμένη στον Παράδεισο που της αξίζει!

Ο Διευθυντής, ο Υποδιευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων