Βράβευση ταινίας του Ομίλου Κινηματογράφου

Θερμά συγχαρητήρια στην ομάδα των μαθητών/τριών του Κινηματογραφικού Ομίλου της Σχολής μας για το 3ο βραβείο στην ηλικιακή κατηγορία 13-17 ετών στον Διαγωνισμό της 22ης Ευρωπαϊκής Συνάντησης Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας “Camera Zizanio”!
Η ομάδα μας διαγωνίστηκε με την ταινία μικρού μήκους “Μήνυμα έστειλες;”, την οποία δημιούργησε κατά τα σχολικά έτη 2020-2021 και 2021-2022. Ακολουθεί η περίληψη της ταινίας: Το πρώτο εξάμηνο του 2021, κατά τη διάρκεια του δεύτερου εγκλεισμού λόγω της πανδημίας του covid-19, όταν η μετακίνηση επιτρεπόταν σε συγκεκριμένες περιπτώσεις και κατόπιν αποστολής μηνύματος, δύο έφηβοι γνωρίζονται, μέσα από μία σειρά καταστάσεων που αντανακλούν τα προβλήματα της ελληνικής κοινωνίας εκείνη τη χρονική περίοδο.
Συγχαρητήρια και στην ομάδα των καθηγητών/τριών μας που ενθάρρυναν και καθοδήγησαν τους/τις μαθητές/τριες! Συγχαρητήρια, Ειρήνη Αρναούτη, Σωτήρη Κόλλια, Γιώργο Θώδη και Ιωάννα Ψευτογιάννη!
Μπορείτε να δείτε την ταινία εδώ.