Εκπαιδευτική Επίσκεψη του Ομίλου «Σύνδεση Εκπαίδευσης & Εργασίας» στο Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»

Στις 30 Νοεμβρίου 2022 μαθήτριες του Ομίλου «Σύνδεση Εκπαίδευσης & Εργασίας» είχαν την μοναδική ευκαιρία να επισκεφτούν το Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ» . Το πρόγραμμα της εκπαιδευτικής επίσκεψης ήταν άρτια οργανωμένο από την Κα Οικονομοπούλου Γ. Γραφείο Ελέγχου Ποιότητας, Έρευνας & Συνεχιζόμενης Εκπαίδευσης και περιελάμβανε :

Περιήγηση στις κλινικές του Νοσοκομείου με υπεύθυνες τις Κα Τσιτσίκα Μ., Ειδικευόμενη ΩΡΛ Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ» & την κα Μουγκαράκη Ευ., παρατασιακή (ειδικευόμενη) στην Εσωτερική Παθολογία, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»

• Καρδιολογική Κλινική? Υπεύθυνος ξενάγησης: κ. Π. Αποστολόπουλος, Ειδικευόμενος Καρδιολογίας, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»
  • Οφθαλμολογικό Τακτικό Ιατρείο 12:45 ? Υπεύθυνος ξενάγησης: κ. Δ. Φράγκος, Ιατρός, Οφθαλμολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»
  • ΩΡΛ Κλινική? Υπεύθυνη ξενάγησης: κ. Μ. Τσιτσίκα, Ειδικευόμενη ΩΡΛ Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»
  • Ακτινοδιαγνωστικό Τμήμα/Υπέρηχοι-Αξονικός ? Υπεύθυνος ξενάγησης: κ. Αγγ. Θεοδοσίου, Επιστ. Υπεύθυνος Διευθυντής Ακτινοδιαγνωστικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»
  • Παθολογική Κλινική ? Υπεύθυνοι ξενάγησης: κ. Ευ. Μουγκαράκη, παρατασιακή (ειδικευόμενη) & Δ. Φερτάκης, Ειδικευόμενος, Παθολογικού Τμήματος, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»

Συζήτηση, όπου συμμετείχαν και η Κα Θειακού Φ., Διοικήτρια Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ» και ο Κ. Φασουλάκης Μ., Πρόεδρος Επιστ. Συμβουλίου, Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ»

Επίδειξη χρήσης προστατευτικού εξοπλισμού:

Ευχαριστούμε πάρα πολύ τον Κύριο Χαλβατσιώτη Π. , Πρόεδρο Δ.Σ. Γ.Ν.Α. «Η ΕΛΠΙΣ», Απόφοιτο του Πρότυπου Γενικού Λυκείου Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης, για την μοναδική εμπειρία που είχαν οι μαθήτριες στις κλινικές το Γ.Ν.Α «Η ΕΛΠΙΣ», που έχουν ως στόχο να ακολουθήσουν τις Επιστήμες Υγείας ως καριέρα επαγγελματικής σταδιοδρομίας.

Ευχαριστούμε και τον Πρόεδρο του Συνδέσμου των Αποφοίτων της Ευαγγελικής Σχολής, κ. Τσάτσο Α. για την επικοινωνία για την οργάνωση της επίσκεψης.

Συνοδοί της Επίσκεψης ήταν η κα Αργύρη Παναγιώτα (Μ.sc, M.ed, Μαθηματικός), Υπεύθυνη του Ομίλου «Σύνδεση Εκπαίδευσης & Εργασίας» και η Κα Βαμβακοπούλου Σεβαστή (Βιολόγος).