?Σμύρνη Ιωνικό πυρίδροσον φως?. Τελετή βράβευσης για τον Διαγωνισμό Μνήμης και Δημιουργίας για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή.

Την Παρασκευή 21 Οκτωβρίου 2022  στις 19:30΄πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης η τελετή βράβευσης των μαθητών που έλαβαν μέρος στο Διαγωνισμό Μνήμης και Δημιουργίας για τα 100 χρόνια από τη Μικρασιατική Καταστροφή :?Σμύρνη Ιωνικό πυρίδροσον φως?.  Στην εκδήλωση παρουσιάστηκαν τα έργα των βραβευμένων και οι συμμετέχοντες μαθητές διάβασαν αποσπάσματά τους αλλά και σχολίασαν τις εικαστικές δημιουργίες τους. Η δημιουργικότητα, η φαντασία αλλά και η διεισδυτική ματιά στο παρελθόν χαρακτήρισαν το πλούσιο έργο των μαθητών.

Μπορείτε να δείτε αναλυτικά τα έργα και στιγμιότυπα από την εκδήλωση εδώ.

Επιπλέον μπορείτε να κατεβάσετε την συνοπτική παρουσίαση από εδώ και να την δείτε στην παρακάτω αυτόματη προβολή.