Ημερίδα «Νέες Εξελίξεις στην Πληροφορική»

Το Πρότυπο Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης διοργάνωσε Ημερίδα στο Ίδρυμα Ευγενίδου  την Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018 (10 π.μ.-7 μ.μ.), με τίτλο «Nέες Εξελίξεις στην Πληροφορική«, η οποία απευθυνόταν σε εκπαιδευτικούς και μαθητές.

ΟΜΙΛΗΤΕΣ:

Οι Πανεπιστημιακοί Καθηγητές: Δημοσθένης Αναγνωστόπουλος (Καθηγητής Χαροκόπειου Πανεπιστημίου), Μιχαήλ Βαζιργιάννης (Καθηγητής École Polytechnique/ΟΠΑ), Ιωάννης Βογιατζής (Αναπληρωτής Καθηγητής ΤΕΙ Αθήνας), Αναστασία Γεωργάκη (Αναπληρώτρια Καθηγήτρια ΕΚΠΑ), Ιωάννης Εμίρης (Καθηγητής ΕΚΠΑ), Νικόλαος Παπασπύρου (Αναπληρωτής Καθηγητής ΕΜΠ), Ιωάννης Σμαραγδάκης (Καθηγητής ΕΚΠΑ), Παναγιώτης Σταματόπουλος (Επίκουρος Καθηγητής ΕΚΠΑ) και Γεώργιος Τσιχριντζής (Καθηγητής ΠΑΠΕΙ)

• Οι Σχολικοί Σύμβουλοι Πληροφορικής Δ’ Αθήνας και Πειραιά: Ευάγγελος Ζαχαράκης και Αναστάσιος Λαδιάς
  • Ο Υποψήφιος Διδάκτωρ MIT και Απόφοιτος της Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης Μανώλης Ζαμπετάκης
  • Και οι Μαθητές από την Εθνική Ομάδα Πληροφορικής: Παναγιώτης Κωστοπαναγιώτης, Ευάγγελος Πίπης (μαθητής Α’ Λυκείου του σχολείου μας), Χαρίλαος Πίπης (μαθητής Γ’ Λυκείου του σχολείου μας) και Δημήτριος Ροντογιάννης.

ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙΣ ΟΜΙΛΙΩΝ (με σειρά παρουσίασης στην ημερίδα):

Πρόγραμμα-Αφίσα Ημερίδας (pdf-A3)

Πρόσκληση σε Ημερίδα Πληροφορικής για Εκπαιδευτικούς και Μαθητές

Το Πρότυπο Λύκειο Ευαγγελικής Σχολής Σμύρνης σας προσκαλεί στην Ημερίδα που διοργανώνει στο Ίδρυμα Ευγενίδου (Λ. Συγγρού 387, Π. Φάληρο) την Κυριακή 21 Ιανουαρίου 2018 (10 π.μ.-7 μ.μ.) με τίτλο «Nέες Εξελίξεις στην Πληροφορική», η οποία απευθύνεται σε εκπαιδευτικούς και μαθητές.

Ομιλητές θα είναι 9 Πανεπιστημιακοί Καθηγητές,  2 Σχολικοί Σύμβουλοι, 1 Υποψήφιος Διδάκτορας και Μαθητές από την Εθνική Ομάδα Πληροφορικής.

Η φόρμα υποβολής αιτήσεων για παρακολούθηση της Ημερίδας είναι διαθέσιμη στη διεύθυνση εδώ.

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ              ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΗΜΕΡΙΔΑΣ

Χρυσό μετάλλιο στην ιστιοπλοία Κ17 – 420

Η μαθήτριά μας της Β Λυκείου Μυρτώ Παπαδοπούλου κατέκτησε την 1η θέση στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Ιστιοπλοίας στην κατηγορία Κ17 κοριτσιών του Παγκοσμίου Πρωταθλήματος 420 που ολοκληρώθηκε στο Περθ της Αυστραλίας στις 06/01/2018.

Ευχαριστούμε και τον Δήμαρχο Ν. Σμύρνης κ. Σταύρο Τζουλάκη που απέστειλε σχετική συγχαρητήρια επιστολή :