Ευχαριστίες προς τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων

Ευχαριστούμε τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων που πλήρωσε για την τοποθέτηση αντιηλιακών μεμβρανών περίπου στα μισά παράθυρα των τάξεών μας.

Ήδη το «γυάλισμα» που έκαναν αρκετοί πίνακες μειώθηκε και το ερχόμενο καλοκαίρι πιστεύουμε ότι θα φανεί η διαφορά στην θερμική άνεση των παιδιών μας.

Ο Διευθυντής και ο Σύλλογος Διδασκόντων του Λυκείου της Ευαγγελικής.

Πρόγραμμα Ενημέρωσης Γονέων και Κηδεμόνων

Οι καθηγητές του Προτύπου ΓΕΛ Ευαγγελικής θα ενημερώνουν τους γονείς/κηδεμόνων των μαθητών/μαθητριών του Λυκείου κάθε 2η Τετάρτη, αρχής γενομένης από την Τετάρτη 18/10/2017.

Για να δείτε τις ημέρες και ώρες ενημέρωσης πατείστε εδώ.

Διακρίσεις σε Διαγωνισμούς

Το Λύκειο της Ευαγγελικής Σχολής με την Ένωση Ελλήνων Χημικών στη Βραδιά του Ερευνητή.

Η κεντρική εκδήλωση της Βραδιάς του Ερευνητή 2017 έλαβε χώρα την Παρασκευή 29/9/2017 στους χώρους του Κέντρου Πολιτισμού «Ελληνικός Κόσμος».

Στην εκδήλωση συμμετείχαν οι μαθήτριες του σχολείου μας Μυρτώ Μπούζα, Αλεξάνδρα Νάστου, Χριστίνα Ιωαννίδου, Ειρήνη Σεργεντάνη και Μαριάννα Μητσιώνη, οι οποίες συνοδευόμενες από τον καθηγητή τους  Χριστόδουλο Μακεδόνα εκπροσώπησαν την Ένωση Ελλήνων Χημικών.

Η ομάδα του σχολείου μας παρουσίασε σε κοινό όλων των ηλικιών την εργασία της με τίτλο «Αξιοποιώντας την Ενέργεια του Ήλιου με τη Βοήθεια Φρούτων και Λαχανικών της Ελληνικής Γης».