Νικητές διαγωνισμού "First Voters"

aej logo

Οι νικητές του διαγωνισμού FIRST VOTERS προέκυψαν μέσα από τις προτάσεις που κατέθεσαν οι μαθητές της Γ' Λυκείου. Από το Λύκειό μας οι μαθητές που επελέγησαν για να πάρουν μέρος στο εκπαιδευτικό ταξίδι στις Βρυξέλλες είναι οι:

ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΛΑΜΤΖΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ

ΟΡΦΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞΙΟΣ

Το ταξίδι θα πραγματοποιηθεί στις 11-14 Φεβρουαρίου 2014 και σκοπός του είναι να γνωρίσουν οι νέοι από κοντά την έδρα της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο και τη λειτουργία τους.

Συνοδός των μαθητών στις Βρυξέλλες θα είναι η Υπεύθυνη του προγράμματος εκ μέρους της Ένωσης Ευρωπαίων Δημοσιογράφων κα Σόγια Τσαουσίδου και ένα ακόμη μέλος της ΕΕΔ.

Επιτυχόντες Πανελλήνιου Μαθηματικού Διαγωνισμού "Θαλής' 2014

Από την Α' Λυκείου:

ΑΛΩΝΙΣΤΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
ΑΛΩΝΙΣΤΙΩΤΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ
ΖΑΜΠΕΤΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
ΙΩΑΝΝΙΔΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ
ΚΑΛΛΙΜΑΝΗ ΜΑΡΙΑ-ΦΩΤΕΙΝΗ
ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΗΝΑ
ΜΕΡΕΤΣΟΛΙΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
ΜΠΑΣΔΕΚΗΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ
ΣΤΑΘΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΤΖΙΒΡΑΪΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Από την Β' Λυκείου:

ΠΕΛΕΚΟΥΔΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

Διάκριση Mαθητών μας στον Διαγωνισμό Euroscola

Οι μαθητές της Β' τάξης του σχολείου μας Διονυσόπουλος Παύλος, Κατελάνου Μαρία  καθώς και Καρούζος Κωνσταντίνος της Γ' τάξης με την επίβλεψη της  καθηγήτριας κας Γλύπτη Μαιριλού διακρίθηκαν στο διαγωνισμό Euroscola της Περιφερειακής Διεύθυνσης Εκπαίδευσης Αττικής και κέρδισαν το εισιτήριο για το Στρασβούργο, όπου στις 30 Ιανουαρίου θα εκπροσωπήσουν τη χώρα μας και θα είναι ευρωβουλευτές για μια ημέρα.

Θερμά συγχαρητήρια!

euroscola-banner-small

Εισακτέοι στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση 2013

Μπορείτε να δείτε τις σχολές επιτυχίας των μαθητών μας εδώ.