Ανάθεση διοργάνωσης της 5θημερης εκδρομής

Η επιτροπή αποφάσισε να αναθέσει την διοργάνωση της 5θημερης εκδρομής της Γ λυκείου στο πρακτορείο Happy Days TRAVEL . Μεχρι την Πέμπτη το μεσημέρι 12.00 θα κατατεθούν τυχόν ενστάσεις. Το πρακτικό της επιτροπής.

ΠΡΟΤΥΠΟ ΓΕΝΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΚΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΣΜΥΡΝΗΣ

Ταχ.Δ/νση                :ΛΕΣΒΟΥ  4

Ταχ. Κωδ.               :171 23

Πληροφορίες :

Τηλέφωνο               :210 93 33 712

FAX                         :210 93 70 180

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΏΝ

ΓΙΑ  5ΘΗΜΕΡΗ ΕΚΔΡΟΜΗ

Νέα Σμύρνη    26/10/2015

Σήμερα  Παρασκευή  23 - 10 -2015 και ώρα 12.30 στο γαρφείο του διευθυντή του Προτυπου ΓΕΛ της Ευαγγελικής Σχολής ανοίχτηκαν οι προσφορές των ταξιδιωτικων πρακτορείων για την 5θημερη εκδρομη της Γ΄τάξης του λυκείου με προορισμό την Θεσσαλονίκη. Η επιτροπη αποτελειται από τους:

1. Βογιάννη Ευστράτιο διευθυντή του λυκείου ως πρόεδρο,
  2. Φανίδη Χρήστο εκπαιδευτικό,
  3. Δοκοπούλου Μαρία εκπαιδευτικό,
  4. Χριστόπουλο Ιωάννη πρόεδρο του συλλόγου γονέων & κηδεμόνων,
  5. Νασιμπιάν Οδυσσέα μαθητή πρόεδρο του 15μελους μαθητικού συμβουλίου.

Εμπρόθεσμες προσφορές υπέβαλαν τα παρακάτω πρακτορεία:

1. Spalas travel
  2. MAD HOLIDAYS
  3. mazi TRAVEL & EVENTS
  4. TRAVEL MALL
  5. Grefis HOLIDAYS
  6. Happy days TRAVEL
  7. ZORPIDIS travel services
  8. At Holidays
  9. VLASSOPOULOS TRAVEL SERVICES
  10. connectioν travel
  11. IQ HOLIDAYS

Η επιτροπή πριν το άνοιγμα των προσφορών έθεσε τα κριτήρια της επιλογής. Βασική προυπόθεση ήταν οι διοργανωτές νε έχουν προκσομίσει όλα τα διακιολογητικά που αφορύν στην ασφάλεια μαθητών και συνοδών και στην φερεγγυότητα του ταξιδιωτικού γραφείου, όπως αυτά καθορίζονται ρητά στην §1 του άρθρου 14 της Υ.Α 129287/Γ2 (ΦΕΚ Β 2769/ 2- 12- 2011), παρά το γεγονός ότι αποτελούν σύσταση.

Οι προυποθέσεις συμμετοχής είχαν καθοριστεί ρητά από την προκήρυξη της εκδρομής.

Το πρακτορείο που πληρούσε τις προυποθέσεις και έδωσε την καλύτερη προσφορά, με βάσει τον συνδυασμό τιμής ? ποιότητας για το ξενοδοχείο 'Νικόπολις? 5* με ημιδιατροφή καθώς και την ικανοποίηση των απαιτήσεων σε μεταφορά, εκδρομές, επισκέψεις και ξεναγήσεις ήταν το Happy Days TRAVEL.

Η προσφερθείσα τιμή είναι 215?/άτομο με επιπλέον 10 εκπτωτικές συμμετοχές 50%, 2 αεροπορικα εισητήρια επιστροφής σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης.

Το πρακτορείο Happy Days TRAVEL επιλέγεται ομόφωνα ως ανάδοχος της εκδρομής.

Η πράξη αυτή υπογράφεται.

Ο Προεδρος                                                                                    Τα μέλη

Βογιάννης Ευστράτιος

Φανίδης Χρήστος